Lékárna 
U Zlatého hada
581 209 475

Homeopatie

Homeopatie je léčebná metoda používaná zejména v alternativní medicíně.
Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom jako celek i léčí (princip totality symptomů).
Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné).

Poradenství

Individuální homeopatické poradenství provádí magistry farmacie, které absolvovaly semináře I. a II. cyklu Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH.

Pomůžeme Vám s léčbou zejména akutních potíží, tj. bolesti v krku, rýma, chřipka, kašel, akutní alergie, zažívací potíže, poúrazové problémy, růst zoubků u dětí a podobně.

Homeopatie a Covid 19

REKONVALESCENCE PO COVIDU
Řadu pacientů trápí různé následky po prodělání tohoto onemocnění. K rychlejšímu obnovení sil a psychické kondice můžeme sáhnout do homeopatické lékárničky.

Při přetrvávajícím kašli, zvýšené teplotě, pobolívání kloubů a hlavy nasaďte kombinaci léku Sulfur iodatum 15CH a Pulsatilla 15CH 2xdenně 5 kuliček.

Pokud se cítíte fyzicky slabí a vyčerpaní, sílu dodá China rubra 9CH 4xdenně 5 kuliček v kombinaci s lékem Phosphoricum acidum 15CH 2xdenně 5 kuliček.

Psychickou únavu a neschopnosti se soustředit pomůže vyřešit Kalium phosphoricum 15CH 2xdenně 5 kuliček.

Při ztrátě čichu a chuti vyzkoušejte lék Pulsatilla 30CH a Natrium muriatikum 30CH 2xdenně 5 kuliček. Navíc se věnujte čichovému tréninku. Každý den čichejte alespoň po dobu pěti minut ke čtyřem vůním- růže, eukalypt, citron a hřebíček, ideálně dvakrát denně, přičemž koncentrace látek má být opravdu vysoká. Tento čichový trénink se jednoznačně ukazuje jako úspěšný v léčbě poruch čichu.Více se dozvíte na webových stránkách České společnosti otorinolaryngologie.
Více se dozvíte na webových stránkách České společnosti otorinolaryngologie.
OČKOVÁNÍ
Homeopatickou cestou můžeme zmírnit reakce na očkování proti onemocnění Covid-19. Základním lékem při každém očkování je Thuya 9CH, kterou podáváme každý den 5 kuliček po dobu 10 dnů po očkování.
Pokud je očkovaný člověk slabý a křehký a bývá často nemocný, přidejte lék Silicea 15CH, který optimalizuje imunitní reakci.
U pacientů s alergickou anamnézou nezapomeňte ani na Apis mellifica 30CH.

I v případě celkových reakcí na očkování, jako je bolest hlavy a svalů, únava nebo horečka mohou homeopatika pomoci, často stačí polykompozitní Paragrippe, který podávejte 3dny 5xdenně 2 tablety.

Homeopatická lékárnička

OSCILLOCOCCINUM
Na prvním místě stojí jistě za zmínku OSCILLOCOCCINUM. Působí velmi dobře při léčbě virových infekcí, ale rovněž podporuje oslabený imunitní systém, proto jej lze použít i v prevenci. Navíc stimuluje k lepší funkci i játra, náš hlavní detoxikační orgán.
Lék můžeme podávat preventivně 1x týdně nebo při léčbě akutního onemocnění, v tom případě 3-4 x denně 1dávku po dobu 2-3 dnů, podle zlepšení stavu.
ENGYSTOL
Engystol je kombinovaný homeopatický přípravek určený k aktivaci nespecifické imunity. Zabraňuje množení virů, a proto se používá při léčbě a prevenci virových onemocnění, včetně chřipky.
Vincetoxicum hirundinaria je účinná látka obsažená v tomto homeopatickém přípravku Engystol a slouží k aktivaci nespecifické imunity. Jedná se o základní terapeutikum při virových onemocněních, zejména u katarů horních cest dýchacích. Dále pomáhá preventivně i léčebně při těchto onemocněních: pásový opar, opar v obličeji, spalničky, zarděnky, plané neštovice. Preventivně ho mohou užívat i děti, například před nástupem do dětského kolektivu.
Dávkování: akutní obtíže 1 tabletu nechat rozpustit v ústech každých 15 minut po dobu 2 hodin, a dále pak 3x denně 1 tabletu.
ECHINACEA
Dalším výborným homeopatickým lékem na podporu imunitního systému je ECHINACEA, který podáváme v ředění 9CH. Jako prevenci podáváme 1 x denně 5 granulí a v případě akutního onemocnění 4 x denně.
Lék je však pouze na lékařský předpis.
SILICEA
Především u dětí, ale i u dospělých pacientů s opakovanými infekcemi dýchacích cest pomáhá lék SILICEA, zejména tam, kde je organismus vyčerpaný opakovanými nebo chronickými záněty.
Působí při zánětech dýchacích cest, uší, u chronické rýmy, při chronických hnisavých projevech na úrovni kůže, ale i u infekcí močových cest. Člověk, který bude na tento lék dobře reagovat, je spíše drobnější, poměrně rychle se unaví, na jeho nehtech jsou patrné bílé tečky nebo čárky (příznak nedostatku křemíku v organismu). Děti typu Silicea mívají zpomalený vývoj, často si příliš nevěří, potřebují podporu. Jejich stav se zhoršuje chladem, studeným vzduchem nebo průvanem.
Lék podáváme v ředění 15 CH, 1x denně 5 granulí., a to dlouhodobě, minimálně 2 měsíce.
LYMPHOMYOSOT
Dětem, které trpí na opakované rýmy, zduřelé uzliny, zvětšenou nosní mandli nebo i zvětšené krční mandle, můžete zkusit podat kapky LYMPHOMYOSOT.
Lék pomáhá vyčistit organismus od toxinů, zvyšuje obranyschopnost a po jeho podávání dochází k normalizaci velikosti mandlí.
Lék podáváme 3x denně v dávce 10 kapek. Je nutné užít tři balení léku; mezi jednotlivými dávkami – lahvičkami – udělejte vždy čtrnáctidenní pauzu.
Časté opary
Projevem snížené imunity bývají často opary. V prevenci lze s úspěchem použít kombinaci léků NATRUM MURIATICUM 15CH, 1 x týdně 5 granulí a RHUS TOXICODENDRON 9CH, 1 x denně 5 granulí.
Čechova 760/41
750 02 Přerov – Přerov I-Město
lekarna@lekarnauzlatehohada.cz
Sledujte nás i na FB
Otevírací doba
Po: 7.00 - 16.30
Út: 7.00 - 16.30
St: 7.00 - 16.30
Čt: 7.00 - 16.30
Pá: 7.00 - 14.00
So: - zavřeno
Ne: - zavřeno
Přijímáme poukázky
SODEXO
Dárkový pass, Vital pass, Flexi pass
EDENRED
Medica, Dárkový, Multi, Service
UNIŠEK
envelopemap-marker